!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zámek Svijany zve na víkendové prohlídky
Zámek Svijany zve na víkendové prohlídky
"> "> "> ">
Památky

Zámek Svijany zve na víkendové prohlídky

  • Vydáno8. prosince 2021
I během zimních měsíců mohou zájemci přijít na prohlídky vnitřních expozic zámku Svijany. Prohlídka je nekomentovaná (bez průvodce), zámek si budete moci v klidu prohlédnout úplně sami kdykoliv v době od 9:00 do 17:00 hodin.
zámek svijanyPřestože oficiální zámecká sezóna skončila, zámek Svijany se pro veřejnost nezavírá. Naopak – každou adventní neděli zve všechny zájemce na prohlídku interiérů.Samozřejmě se na zámku dodržují všechna stanovená bezpečnostní opatření a vstup do areálu zámku pouze s rouškou. Prohlídky jsou nekomentované, bez průvodce. Konají se každou prosincovou neděli 12. a 19. prosince, kromě toho bude zámek návštěvníkům otevřen i ve středu 15. prosince 2021. Ve dnech 12. a 15. prosince je otevřeno od 13 do 17 hodin, v neděli 19. prosince pak od 15 do 19 hodin.

svijany kapleZámek Svijany, který je od své rekonstrukce otevřen veřejnosti od roku 2016, je oproti jiným zámkům tak trochu jiný. Jelikož se nedochovalo původní zámecké vybavení, jsou jeho expozice muzejního typu. Svijany se nacházejí v archeologicky významné oblasti, můžete si proto na zámku prohlédnout unikátní archeologickou expozici, pocházející zejména z 3000 let starých nálezů v nedalekém okolí, seznámit se s pohřebním rituálem doby bronzové či si prohlédnout netradiční bronzový poklad. Ohromí vás vysvěcená kaple sv. Jana a Pavla, která je v sezóně atraktivním místem pro pořádání svatebních obřadů. Při prohlídce se také dozvíte více o historii zámku či lázeňství a pivovarnictví. V zámeckém podzemí je k nahlédnutí částečné zasypaná tajná chodba.

Vstupné na zámek je 90 Kč pro dospělého, děti do 15 let, studenti a senioři zaplatí 50 Kč. Děti do 6 let a držitelé průkazu ZTP mají prohlídku zdarma.
 

Zámek a jeho okolí pro hráče dobrodružných her Arcana

arcanaZámecké brány se otevírají nejen pro zájemce o prohlídku, ale také pro všechny hráče dobrodružných her Arcana! Dobrodružná hra Arcana vás provede zámkem a jeho neuvěřitelnou historií. Vaším věrným průvodcem bude herní aplikace v tabletu nebo telefonu, která vám bude zadávat úkoly, radit jak překonat překážky a v případě nouze vám napoví. Interaktivní dobrodružná hra, spojuje možnosti online her, tajných skrýší a reálných šifer. Krom toho, že hra vyzkouší váš důvtip a postřeh, zároveň vás a vaši rodinu či přátele velmi dobře zabaví. Hru je možné hrát kdykoli v otevírací době po předchozí rezervaci na recepci zámku (na emailu info@zameksvijany.cz nebo tel. +420 481 770 703). Hra je dostupná v mobilní aplikaci Hunter Games z Google Play nebo App Store. Hru si lze zahrát za 1290 Kč a je určena pro 2 – 5 hráčů (cena platí za hru, počet hráčů nerozhoduje).

arcanaRodinná Putovní hra Arcana provede vás a vaše děti okolím Zámku Svijany. Jediné, co budete mít při sobě, bude speciální batoh, pomocí něhož budou děti za vašeho mírného dohledu a pomoci plnit úkoly a překonávat překážky. Ti nejbystřejší a nejšikovnější se dostanou do cíle, kde na ně čeká poklad. Hra je koncipována tak, aby ji zvládly děti od 7 let, podporuje rozvoj kreativity, samostatnosti i kooperace. Hru je možné hrát kdykoli v otevírací době po předchozí rezervaci na recepci zámku. Hra stojí 790 Kč a je určena pro 2 – 5 hráčů (cena platí za hru, počet hráčů nerozhoduje).
Zámecká kaple sv. Jana a Pavla ve Svijanech

Zámecká kaple sv. Jana a Pavla ve Svijanech

Velká kaple sv. Jana a Pavla vznikla z rytířského sálu, patří k tomu nejcennějšímu, co se na zámku Svijany zachovalo.

Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Putovní hra Arcana na zámku Svijany

Putovní hra Arcana na zámku Svijany

Na Zámku Svijany je ukrytý poklad. Nalézt ho mohou pouze ty děti, které dovedou vyřešit zapeklité úkoly a hádanky na dobrodružné cestě okolím Svijan. Putovní hra Arcana, ve které se hraje se speciálním batohem, je určena pro rodiny s dětmi od 7 let.

Další aktuality