!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Němčičky

Jihovýchodní výběžky Ždánického lesa, vinařská obec rozložená ve strmých svazích devíti údolí a vinice, táhnoucí se do všech stran, to jsou jihomoravské Němčičky. Po místech s nejhezčími výhledy vede vinařská stezka, v zimě tu na lyžaře čeká nejníže položená sjezdovka ve střední Evropě.

Němčičky: vinařská obec devíti údolí

Dominantou Němčiček i oblíbeným výletním a poutním místem je zdaleka viditelná kaplička sv. Antonína Paduánského uprostřed vinic v trati Růžený. Od ní a z dalších míst v okolí se otvírají výhledy na Bílé Karpaty, velkou část Lednicko-valtického areálu, minaret v lednickém zámeckém parku, kolonádu na Reistně nad Valticemi, Svatý kopeček u Mikulova i Novomlýnské nádrže pod Pálavou. Antoníček je jednou z devíti zastávek Obecní vinařské stezky, která navazuje na síť Moravských vinařských stezek a seznámí vás s historií zdejšího pěstování vinné révy a vinicemi.
 

Víno z Modrých Hor

Společně se sousedními Bořeticemi, Vrbicí, Velkými Pavlovicemi a Kobylím patří Němčičky do vinařského mikroregionu Modré Hory. Jde o místo, kde se odrůdy s modrými hrozny pěstují na více než polovině vinohradů, vyhlášenou odrůdou je zejména Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. K posezení a degustaci vín láká řada vinařství, starobylých vinných sklepů i vinotéka, přijet můžete na košt vín, krojované hody, obcházení otevřených sklepů nebo Vinařský den.
 

Sport, cyklistika a tip pro piloty

Němčičky znají i milovníci zimních sportů: ve sportovním areálu totiž kromě koupaliště a minigolfového hřiště naleznete lyžařský svah s umělou sjezdovkou; leží v nadmořské výšce 180 metrů. Obcí prochází cyklotrasa Krajem André a Moravská vinařská stezka, k zastavení na samotě uprostřed nádherné krajiny Ždánického lesa láká rodinná farma s restaurací a ubytováním Ovčí terasy. Neobvyklou zábavu nabízí AirWine, letecký simulátor s věrnou kopií kokpitu letadla Boeing 737NG, kde si vyzkoušíte pilotování letadla s profesionálem.

Aktuality z města

25. leden 2022 11:00

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Němčičky
Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 29. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.

Ubytování a restaurace