Úvod > Kam pojedete? > Praha > Praha
Praha
"> "> Nocní Hradcany "> Karluv most "> Certovka "> "> Orloj "> Sovovy mlýny "> "> Prašná brána "> Žižkovská vež "> Nový Svet "> pasáž Lucerna "> lanovka na Petrín "> Hartigovská cihelna "> 01-Zlata-ulicka "> 02-Vrtbovska-zahrada "> 03-Karluv-most "> 04-Tancici-dum "> 05-Staromestsky-orloj "> 06-Loreta "> 07-Zoo-Praha "> 08-Staromestske-namesti "> 09-Emauzy "> 10-Rudolfinum
+ Přidat foto

Praha

Historické centrum Prahy jezdí obdivovat celý svět, ale vyplatí se poznat i další části města. Vydejte se s portálem Kudy z nudy do míst, která nejsou tolik na očích a přitom by byla škoda je nenavštívit.
Pár inspirativních tipů jak poznat Prahu jinak než jako kolekci historických památek? Vyzkoušejte třeba ikonické náplavky Vltavy, Tančící dům anebo letohrádek Hvězda ve stejnojmenné oboře. Poznejte Vyšehrad, jedno z památných míst českého národa, a ochutnejte pivo z Břevnovského klášterního pivovaru sv. Vojtěcha, který je součástí nejstaršího kláštera u nás. Vydejte se na Černý Most, kde stojí rozhledna Doubravka, na procházku do Divoké Šárky nebo do Prokopského údolí, ochutnejte vínoGrébovky a užijte si umění starých mistrů i modernu ve sbírkách Národní galerie. Na rodiny s dětmi čeká pražská zoologická zahradalanovkou, zoo Mořský svět, Království železnic na Smíchově nebo největší evropské medúzárium.

Aktuality z oblasti

17. září 2021 12:24

Závody veslic pražské Primátorky se uskuteční už o tomto víkendu

Praha 1
Po vzoru The Boat Race, ve kterém každoročně před zraky milionů diváků měří své síly studenti univerzit v Oxfordu a Cambridge, byly pražské Primátorky původně kláním osmiveslic. Během stoleté historie se ale tuzemská obdoba nejprestižnějšího veslařského závodu světa rozšířila o další disciplíny a dnes je legendární klání na Vltavě třídenní společenskou událostí. Výjimečnou podívanou souboj univerzitních osem zůstal, proto mu patří velkolepý závod. Letošní Primátorky startují v 17. až 19. září 2021 na Rašínově nábřeží a kromě napínavých sportovních zážitků slibují i bohatý doprovodný program.